Organizatorius: Lietuvos Vilniaus Tūkstantmečio RK

Projekto tikslas: Skatinti žmonių atsparumą korupcijai, didinti sąmoningumą – svarbu ne tik neimti kyšių, bet ir neduoti! Priversti mąstyti apie kyšių problemą visuomenėje, didinti policininkų ir valdininkų atsparumą korupcijai.

Projekto pradžia: 2011 gegužės mėn.

Apie projektą: Šis, septintus metus , vykdomas antikorupcinis projektas , kartu su Lietuvos policija, yra svarbiausia klubo vykdoma veikla. Socialine akcija siekiama atkreipti kiekvieno piliečio dėmesį į šią problemą ir jos mąstą. Išprovokuoti diskusiją, pamąstymą, suvokimą, kad kyšininkavimo problema priklauso ne tik nuo tų, kurie ima kyšius, bet ir nuo tų, kurie juos duoda.
Kasmet yra rengiamos, socialinės akcijos „Aš neimu kyšių“, apdovanojimų renginys, kurių metu pagerbiami korupcijai atspariausi ir su korupcija kovojantys policijos pareigūnai iš visų Lietuvos apskričių. Pirmą kartą, Vilniaus Lietuvos tūkstantmečio Rotary klubo nariai išėjo į Vilniaus gatves, 2011 m. gegužės 20 d., su ketinimu atkreipti žmonių dėmesį į šią problemą. Savo lėšomis pagamino ir išplatino 1.000 vnt. lipdukų „Aš neduodu kyšio“. Pirminės platinimo vietos buvo degalinės, mažos maisto parduotuvės bei dar apie 400 skirtingų įvairių vietų. Tęsiant projektą ir toliau siekiama paraginti kitų institucijų atstovus aktyviau kovoti su šiomis mūsų visuomenės piktžaizdėmis – papirkinėjimais ir kyšininkavimais. Kuo plačiau skleisti žinią, bendradarbiaujant ne tik su policijos pareigūnais, bet ir aplankant Lietuvos Seimą bei kitas valstybines institucijas.


Projekto vertė iki 2016 liepos 1 dienos: ~20.000 tūkst. Eur

Projekto vertė 2016-17 Rotary metų sezone: 3.000 tūkst. Eur

Partnerystė: Reikalinga, kitų klubų parama, šios atikorupcijos akcijos plėtrai. Reikalingi projekto partneriai, kurie galėtų padovanoti policininkams savo įmonių paslaugas ar gaminius. Kasmet apdovanojami, Lietuvos policijos departamento, 10 geriausių Lietuvos policininkų iš visų Lietuvos apskričių vertingomis dovanomis, kurios yra visuomenės padėka už atsparumą korupcijai.

Šiuo metu projekto remėjai: UAB Small Planet Airlines, AB TEO LT, UAB Impuls, UAB Suit Supply, UAB Biok laboratorija, 15Min spaudos grupė ir kt.