Organizatorius: Lietuvos Vilniaus Tūkstantmečio RK

Projekto tikslas: Akcijos pagrindinis tikslas populiarinti vaikų liniją, jos žinomumą ir prieinamumą bet kokiam vaikui, kuriam šiuo metu reikia pagalbos.

Projekto pradžia: 2016 rugsėjo mėn.

Apie projektą: Socialinė akcija sieks atkreipti tiek suaugusiųjų tiek pačių vaikų dėmesį į tai jog susidūrus su atrodytų mažais sunkumais, nuo pat pradžių būtina kalbėtis, kitaip tariant neleisti sunkumams užaugti. Jei vaikas nesutaria su draugais, tėvais ar mokytojais, patiria prievartą, patyčias, jaučiasi vienišas ar nori su kuo nors pasitarti, visada gali kreiptis į „Vaikų liniją“.
Sėkmingai įgyvendinus akciją „Neleisk sunkumams užaugti” galimas tolimesnis bendradarbiavimas “Vaikų linijos” ir Rotary organizacijos. Kiekvienų metų rudenį, prasidedant naujiems mokslo metams inicijuoti viešinimą ir Vaikų linijos populiarinimą siekiant atkreipti kuo didesnį visuomenės dėmesį į skaudžiausią savižudybių problemą. Dažnai skaudūs išgyvenimai, galintys vesti prie savižudybės pradeda kauptis dar vaikystėje. Išgyvenant kiekvieną sunkumą, vaikui labai svarbu sulaukti suaugusiųjų išklausymo ir palaikymo. Kai taip nenutinka ir problema nesprendžiama, sunkumų daugėja, o vaiko išgyvenimai stiprėja ir galiausiai baigtis – mintys apie savižudybę ar net bandymu nusižudyti. Vaikai dažnai prisipažįsta, kad nepasakoja savo skaudžių išgyvenimų šeimos nariams ar mokytojams, nes nenori, nedrįsta ar bijo jų netinkamos reakcijos. Todėl labai svarbu vaikus drąsinti pasidalinti išgyvenimais ir ieškoti pagalbos. Kitaip tariant – neleisti sunkumams užaugti.


Projekto vertė iki 2016 liepos 1 dienos: Viso gauta 9.600 Eur, laikotarpiu 2016 rugsėjis – gruodis.

Projekto vertė 2016-17 Rotary metų sezone: 5.000 Eur.

Partnerystė: Reikalinga kitų klubų parama šios akcijos plėtrai.