Organizatorius: Palangos RK

Projekto tikslas:  Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė“

Projekto pradžia: 2016 m.

Apie projektą:  Nuo klubo įsikūrimo nariai lanko vaikų namuose augančius vaikus – neneša jiems daiktų, dovanoja bendravimo džiaugsmą. Bendraudami RK nariai suprato, kad didžiausia dovana šiems vaikams – šeima, kur formuojamos teisingos vertybės, ugdomi socialiniai įgūdžiai, atveriamos galimybės asmenybės tobulėjimui.
Todėl pradėjo vaikų globos skatinimo projektą „Suraskime vaikams NAMUS. Ieškok, globok, aukok“. Viena  klubo sesė Enrika jau globoja du paauglius berniukus ir savo asmeniniu pavyzdžiu mus įkvepia, jog nėra nenorimų vaikų, yra tik neatrastos šeimos.

2016 rugsėjo mėn. inicijavome konferenciją/diskusiją „Vaikų globa šeimoje: mitai ir realybė“, „Vakarų eksprese“ jau išėjo 7 straipsniai apie vaikų globą, geruosius pavyzdžius ir problemas. Apie Palangos RK iniciatyvą žino miesto atsakingos institucijos, sesė Enrika kviečiama į diskusijas šia tema, dalyvauja Klaipėdos krašto vaikų globos ir įvaikinimo asociacijos „Vaikų gerovė“ kūrime.

Kadangi problema globali šis projektas galėtų būti pilotinis, todėl esame pasiruošusios įtraukti į jį ir kitus Lietuvos Rotary klubus, pasidalinti mūsų lėšomis sukurtomis priemonėmis (audio/video klipais, spaudiniais, kt.), kurias rotariečiai galėtų naudoti keičiant savo miesto visuomenės nuomonę apie vaikus iš vaikų namų.
Paremti projektą kviesime krašto įmones, užsienio Rotary klubus.


Projekto vertė iki 2016 liepos 1 dienos: projektas pradėtas 2016 m. birželio mėn.

Projekto vertė 2016-17 Rotary metų sezone: 3000 Eur

Partnerystė: Ieškome klubų, kurie vykdo panašų projektą ir galėtų pasidalinti gerąja praktika. Ieškome geros valios žmonių, verslo įmonių ir organizacijų, kurios galėtų paremti globėjus, kurie visada turi dideles širdis, tačiau dažniausiai mažai finansinių galimybių išleisti vaikus į vasaros stovyklas, aplankyti kultūros renginius, keliauti, įsigyti kompiuterinę techniką, kt. Įsipareigojame paramą paskirstyti atsakingai – tik sunkiai besiverčiančioms, neįgalius vaikus globojančioms šeimoms.