Organizatorius: RK Concordia 1826

Projekto tikslas:  Šiuo projektu siekiama parodyti skatinamąjį pavyzdį visuomenei ir išvalyti Dangės upės vandens paviršių ir pakrantes nuo nepageidaujamų civilizacijos padarinių. Kviečiame visus prisijungti ne dėl to, kad stigtų rankų ar lėšų sutvarkyti mūsų miesto upę, kviečiame, todėl kad atkreiptume visų dėmesį į tai kas tyčia ar netyčia “atsiranda” upėje (stiklas, plastikas, guma …. ) kviečiame, todėl kad suvoktume jog vandenį teršia ne vandens, o mes – kranto gyventojai!

Projekto pradžia: 2010 metais rugpjūčio 1 dieną

Apie projektą: „Dangės upė – miesto pasididžiavimas ir puošmena. Deja, kasmetinės akcijos rodo, jog jos vandenys skalauja nemenką sąvartyną. Kiekvienais metais iš upės traukiame ir butelius, ir senas padangas, ir kitokius daiktus, kuriuos žmogus patingėjo nunešti iki šiukšliadėžės. Kaskart sukrauname ir išvežame nemenką šlamšto kalną. Patiems sunku patikėti – koks neatsakingas gali būti žmogus“, – pasakoja visuomenei rotariečiai.
Talkai pasibaigus apie nepageidautinų atliekų poveikį upei, o tuo pačiu ir visai mūsų aplinkai susirinkusiesiems kasmet pasakoja vis kiti lektoriai: ekologai, gamtosaugininkai, istorikai, kalbininkai.
Projekto pavadinimas „Švari Dangė“ parinktas neatsitiktinai – mes siekiame, kad miesto upei būtų grąžintas senasis istorinis Dangės pavadinimas. Dabartinis naujadaras – Danė – mūsų nuomone, taip pat yra savotiška kalbos šiukšlė. Nuo 2014 metų projekte dalyvauja ir mūsų šefuojami Lapių vaikų namų auklėtiniai. Jiems tai puiki darbinių įgūdžių pamoka, kolektyviškumo jausmo ugdymas, darbo visuomenei naudos ir prasmės suvokimas. Vaikai patiria nepakartojamų įspūdžių, kai jiems po renginio organizuojamos ekskursijos, skautų pamokėlės. Projektas prasideda iškilmingu Lietuvos valstybinės vėliavos pakėlimu Kruizinių laivų terminale, vaikams bei miesto bendruomenei ugdant ir pasididžiavimo savo valstybe jausmą. 2012 m. projektas buvo pastebėtas ir įvertintas LR aplinkos ministerijos Padėkos raštu už aplinkosaugines iniciatyvas. Projektas turi puikų tęstinumą – 2017 m jis bus vykdomas jau septintą kartą ir pritraukia vis naujas iniciatyvas. Prie projekto jau jungiasi ir Tauralaukio bei Gindulių – Klaipėdos rajonų, gyvenančių prie Dangės upės krantų, bendruomenės. Šis projektas puikiai atspindi kilnius Rotary judėjimo tikslus, gerina bei stiprina teigiamą Rotary įvaizdį miesto bendruomenėje bei žiniasklaidoje.

Projekto vertė iki 2016 liepos 1 dienos: Kasmet pritraukiama apie 1500 eurų projekto įgyvendinimui, tad viso pritraukta apie 9000 eurų.

Projekto vertė 2016-17 Rotary metų sezone: 1500 Eurų