Organizatorius: RK Karalienė Luizė

Projekto tikslas: Prevencinėmis priemonėmis skatinti taisyklingos vaikų laikysenos įgūdžių formavimą.

Projekto pradžia:2014 m. birželio mėn.

Apie projektą: Šiuolaikinis vaikų ir paauglių gyvenimo būdas (mažas fizinis aktyvumas, netinkami mitybos įpročiai, laisvalaikis leidžiamas prie kompiuterių ir pan.) labai didina laikysenos sutrikimų ir stuburo iškrypimo tikimybę. Medikai atkreipia dėmesį, kad kūno laikysenos sutrikimas tarp jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų vis didėja, stuburo iškrypimas vis dažnėja. Todėl Klubo moterys nusprendė vykdyti šviečiamąją ir edukacinę veiklą, kuri atkreiptų dėmesį į problemą ir padėtų ją spręsti. Pirmajame projekto etape (2014 m.) buvo išleisti informaciniai lankstinukai ir išdalinti Klaipėdos, Kretingos rajono mokyklose. Šiame etape, bendradarbiaujant su Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuru, buvo atrinkti 50 stuburo problemų turinčių vaikų iš Klaipėdos raj., ir jiems pravestos specializuotos mankštos bei plaukimo užsiėmimai. Antrajame etape, 2015 m. Klubas savo lėšomis pagamino 67 edukacines sieneles, kurias išdalino ikimokyklinėms ir pradinėms mokykloms. Kartu su sienelėmis įstaigos gavo informacinę medžiagą apie taisyklingos laikysenos formavimą ir stuburo iškrypimo prevenciją. Šiuo metu planuojamas trečiasis etapas: vaikų ortopedo ir specializuotų mankštų specialisto paskaitos bei praktiniai patarimai ikimokyklinėse ir pradinio ugdymo įstaigose.

Projekto vertė iki 2016 liepos 1 dienos: Pirmajam 2014 metų projekto etapui buvo surinkta 23 000 litų iš kurių beveik 20 procentų buvo skiriama šviečiamosios projekto veiklos (informacinių lankstinukų, plakatų parengimui ir spausdinimui), 65 procentai vaikų užsiėmimas (vaikų mokymo plaukti pirmosios pagalbos pamokos ir specializuotų mankštų užsiėmimai) apie 15 procentų vaikų pavežimui į užsiėmimus.
Anrajam etapui buvo panaudota 5000 Lt Klubo lėšų. Šiomis lėšomis buvo paruošti dviejų tipų sienelių maketai, kurių po to pagaminta 67 vnt.; išleistos informacinės skrajutės, kviečiančios prisidėti prie projekto pageidaujančias ugdymo įstaigas Klaipėdos mieste.
Viso: 23000+5000=28000 Lt

Projekto vertė 2016-17 Rotary metų sezone: 2000 Eur

Partnerystė: Ieškotume partnerių, kurie susidomėtų taisyklingos laikysenos edukacinėmis sienelėmis ir norėtų jas įsigyti (vieneto kaina apie 35 Eur) bei padovanoti vaikų ugdymo , sveikatos ar kitoms susijusioms įstaigoms. Taip pat lauktume susidomėjimo  projektu kituose šalies regionuose ir galimo bendradarbiavimo, kadangi netaisyklingos laikysenos ir su tuo susijusios stuburo iškrypimo problemos yra aktualios kiekvienoje vietovėje. Manytume, kad ji ypač aktuali mažuose miesteliuose, kur nėra pakankamai arti sveikatos įstaigų.

Ieškotume partnerių bendradarbiavimui (nevyriausybinių organizacijų, forumų, sveikatinimo specialistų/ profesionalų), kurie sprendžia arba padeda spręsti analogiškas problemas, susijusias su taisyklinga laikysena. Mums reikėtų pagalbos iš tikslinių, su problema susijusių grupių, kad galėtume išgryninti konkrečius poreikius.