Organizatorius: Šiaulių Rotary klubas „Saulė“

Projekto tikslas: Siekiama pagerinti regėjimo negalią turinčio jaunimo integraciją į mokymosi-studijų procesą naudojantis specialia mokymuisi skirta įranga.

Projekto pradžia: 2015 m. lapkričio

Apie projektą: Šis projektas įgyvendinamas Šiaulių universiteto bibliotekoje įkuriant specialias darbo vietas regėjimo negalią turintiems jauniems asmenims. 2015-2016 m. įgyvendinus pirmąją dalį projekto buvo nupirkta speciali reljefinio spausdinimo įranga (spausdintuvas, spec. popierius ir reikiamos medžiagos). Atspausdinti reljefiniai piešiniai sudaro galimybę neregiams arba silpnaregiams suvokti ir „Įsivaizduoti“ tam tikrų objektų formas ir išvaizdą. Tai labai svarbu ugdant su suvokimo gebėjimus ir kūrybiškumą bei pilną integraciją į visuomenės gyvenimą.

2016-2017 m. antroji projekto dalis skirta specialiai tekstų skaitymo įrangai nupirkti. Šios įrangos dėka visi skenuoti ar el. šaltiniai yra „įgarsinami“, taip sudaroma galimybė regėjimo negalią turintiems asmenis susipažinti su visa informacija, kuri prieinama šios negalios neturintiems asmenims. Šis įrenginys išskirtinis tuo, kad tekstas skaitomas lietuvių kalba, tokių galimybių Lietuvoje beveik nėra. Šiaulių universiteto biblioteka aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių biblioteka ir sąjunga, tokiu būdu šio įrenginio ir anksčiau nupirktų įrenginių naudojimas yra prieinamas ne tik Šiaulių universiteto studentams, bet Šiaulių miesto, rajono net ir Lietuvos gyventojams. Šio projekto metu nupirkti įrenginiai prisideda prie regėjimo negalią turinčio jaunimo visavertės integracijos į mokymosi procesą.

Projekto vertė iki 2016 liepos 1 dienos: 5500 Eur

Projekto vertė 2016-17 Rotary metų sezone: 3000 Eur