Organizatorius: RK Concordia 1826

Projekto tikslas: Ugdyti jaunuosius lyderius su tikslu jog ateity jie taps dori ir kompetetingi politikai, verslininkai, filantropai, žiniasklaidos priemonių vadovai, dirbantys miesto ir visos lietuvių tautos gerovei.

Projekto pradžia: 2011 m. lapkritis

Apie projektą:  Jaunimo lyderystės ugdymas įvardintas Klaipėdos RK „Concordia 1826“ prioritetinėse veiklose. Jau šeštus metus įgyvendinamo projekto „Savanorystė ir lyderystė“ esminis tikslas – ieškoti jaunų lyderių ir padėti jiems atsiskleisti ugdant savo kompetencijas ir charakterį aukštų idealų pavyzdžiu.
Ieškome jaunų lyderių, savanoriškoje veikloje visuomenei tarnaujančių žmonių ir kasmet 18-20 dalyvių suteikiame visiškai arba iš dalies finansuojamą galimybę dalyvauti minėtas savybes ugdančioje kasmetineje Pasaulinėje lyderystės konferencijoje („World Leadership Summit“), kuri paprastai vyksta lapkričio pabaigoje Vilniuje ir Klaipėdoje.

Projekto vizija – ateityje matyti tokiomis pozityviomis savybėmis apdovanotus politikus, verslininkus, filantropus, žiniasklaidos priemonių vadovus, dirbančius miesto ir visos lietuvių tautos gerovei.
Net ir keletas tokių lyderių gali turėti esminę teigiamą įtaką mūsų visuomenei. Projektas ne tik turi „pozityvų užtaisą“, bet yra orientuotas ir į neigiamų gyvenimo pusių prevenciją.

Mes „nedaliname žuvies“, net „meškerių nedaliname“- mes mokome žmones mokinti kitus, kaip gaudyti žuvį sau ir savo artimui. Štai tokia paprasta idėja ir logika.
2014 metais projekto „Savanorystė ir lyderystė“ partneriais tapo JAV Winchester Rotary klubas. Tad šis klaipėdiečių projektas tapo tarptautiniu, o 2015 metais prie pačios idėjos prisijungė ir Panevėžio RK „Arta“. Nemažai rotariečių ir kitų klubų narių parėmė savo asmeninėmis lėšomis jaunimo dalyvavimą šioje dvi dienas trunkančioje konferencijoje, kuri anot portalo Bernardinai.lt įvardinta kaip Lyderystė galinti pakeisti pasaulį. Kalba apie lyderystę – iš esmės, apie tokią lyderystę, kuri gali padaryti dramatišką įtaką ne tik jūsų verslo ar veiklos augimą, keisti jūsų organizacijos klimatą, bet perkeisti žmonių gyvenimus ir galiausiai pasaulį.
Kas verda jaunojo žmogaus galvoje, įšgirdus iš pranešėjo jam adresuotą klausimą: „Kaip pasikeis kitų žmonių gyvenimai dėl to, kad jūs gyvenate šioje žemėje?“
Pagalvokime ir patys.

Projekto vertė iki 2016 liepos 1 dienos: 2500 eur

Projekto vertė 2016-17 Rotary metų sezone: 700 eur