Organizatorius: „Karalienė Luizė“ Rotary klubas

Projekto tikslas:  Saugoti ir puoselėti Prūsijos Karalienės Luizės istorinę atmintį bei kurti  mieste naujas tradicijas.
Skatinti visuomenę ir miesto svečius domėtis istorija ir sudaryti galimybę atraktyviai – per kelionę iš naujo pažinti Klaipėdą, kai ją Prūsijos sostine vadino.

Projekto pradžia: 2013 m.

Apie projektą: Klubo vardas pasirinktas neatsitiktinai, nes Prūsijos Karalienės Luizės asmenybė, jos ryžtas, kovojant už savo tautą, energija, siekiant geresnio gyvenimo, inovacijų, ir tuo pačiu sugebėjimas išlikti moteriška, jautria, mylinčia, suprantančia moterimi mus įkvepia. Pasirinkusios tokį įpareigojantį klubo pavadinimą, mes pažadėjome, kad grąžinsime Klaipėdoje rezidavusios Prūsijos karalienės vardą į Klaipėdos kultūrinį gyvenimą.

Siekiant skleisti žinią, priminti visuomenei, kas buvo Prūsijos vadovė Karalienė Luizė, koks jos indėlis į Klaipėdos ir Europos istoriją, klubas inicijavo turistinio maršruto pėsčiomis po Klaipėdos senamiestį „Karalienės Luizės pėdsakais“ sukūrimą. Norime jį populiarinti, įtraukiant į maršrutą senamiesčio verslininkus, kultūros įstaigas. Sieksime, kad maršrutas pėsčiomis būtų tobulinamas meno priemonėmis.

Kitos 2015-2016 m. Karalienės Luizės istorinio atminimo puoselėjimui skirtos iniciatyvos:
1. Istorinis pastatas miesto centre, Puodžių g.1, 2016 m. buvo pažymėtas atminimo lenta apie 1891-1945 m. čia veikusią Karalienės Luizės gimnaziją. Bendromis pastangomis čia įsikūrusiai įstaigai – Jaunimo centrui suteiktas Karalienės Luizės vardas.
2. Atminimo ženklu pažymėjome Luizės liepą Piktupėnuose (prie Pagėgių);
3. Edukacinis projektas „Karalienė Luizė“, vykstantis Klaipėdos rajono, Šilutės ir Klaipėdos miesto mokyklose skatina integruotai domėtis karališkuoju Prūsijos laikotarpiu ir karaliene Luize. Klubo iniciatyva sukurta keliaujant paroda padeda mokiniams pažinti Karalienę Luizę užsienio kalbų, istorijos ir dailės pamokose;
4. Prisidedame prie Jaunimo centro iniciatyvos Karalienės Luizės medaliais apdovanoti Klaipėdos pedagogus už kūrybiškumą švietime;
5. Prisidėjome prie istorinės dramos „Karalienė Luizė“ pastatymo Klaipėdos dramos teatre finansavimo.
6. Keliavome po Vokietijos buvusios Prūsijos žemes, rinkdamos gyvą informaciją apie Karališkąją šeimą. Informacija pasitarnavo rašant istoriją žurnalui „Legendos“, kuriamai naujai Jovitos Saulėnienės knygai apie Karalienę Luizę.
Ateityje sieksime:
– Kad viena iš miesto gatvių ir skverų būtų pavadintas Karalienės Luizės vardu.
– Kad klubo sesių sukurta paroda apie Luizę būtų eksponuojama Klaipėdos Rotušėje, istoriniame pastate Danės g., kuriame laikinai gyveno (1807–1808 m.) Prūsijos karališkoji šeima – karalius Frydrichas Vilhelmas III su karaliene Luize ir Klaipėda turėjo Prūsijos sostinės statusą.

Projekto vertė iki 2016 liepos 1 dienos: 4000 EUR

Projekto vertė 2016-17 Rotary metų sezone: 1000 EU

Partnerystė: Ieškome rotariečių, kuriems įdomus Karalienės Luizės istorinis palikimas. Pasidalinsime su malonumu, galime suorganizuoti paskaitą, pasidalinti keliaujančia paroda, turistinio maršruto spaudiniais. Ieškome Klaipėdos krašto įmonių ir organizacijų, kurios norėtų tapti turistinio maršruto partneriais – pasiūlyti savo prekes, paslaugas vienaip ar kitaip susijusias su Luize, o mes juos įtrauktumėme į maršrutą. O taip pat ieškome norinčių paremti naujai leidžiamą knygą apie Karalienę Luizę ar norintys įsigyti. Knyga turėtų būti atspausdinta š.m. gegužės mėn.