Organizatorius: Klaipėdos RK „Karalienė Luizė” ir RK „Concordia 1826”

Projekto tikslas: Pagrindiniu projekto tikslu yra noras pagerbti, paskatinti ir įvertinti Klaipėdos miesto gyventojus, kurie aktyvia veikla, nuoširdumu ir netradiciniu požiūriu į savo profesiją prisideda prie pozityvių pokyčių.

Projekto pradžia: 2012 m.

Apie projektą: „Vėtrungės” apdovanojimus įkvėpė istorinis pavyzdys: kol Napoleonas Bonapartas plėtojo karo politiką 1803 – 1815 metais, Prūsijos kilmingieji ir aukštuomenė finansavo karą su Prancūzija rinkdami lėšas. Karaliaus juvelyrams jie atnešdavo brangiausius ir vertingiausius juvelyrikos dirbinius iš aukso, už kuriuos gaudavo papuošalų kopijas, tačiau ne iš aukso, o paprasto metalo. Šaltininiai teigia, kad dirbiniai būdavo pažymėti užrašu: ‘Gold gab ich für Eisen’ („Išmainiau auksą į metalą“).

Kalėdinio Rotary susibūrimo metu (dar 2012 –aisiais) inicijavome procesą, kurio metu klubų broliai ir seserys sunešė turimus aukso dirbinius, vakaro pabaigoje virtusiais vientisu aukso lydiniu. Auksinės „Vetrungės” – segės, kurias kiekvienais metais įteikiame kilnia veikla pasižymėjusiems klaipėdiečiams, – tą vakarą buvo sukurtos žinomo uostamiesčio juvelyro Vido Bizausko iš bendro aukso lydinio. Jos simbolizuoja tiek materialinę, tiek simbolinę padėką už gerus darbus.

Projekto vertė iki 2016 liepos 1 dienos: 4000 EUR

Projekto vertė 2016-17 Rotary metų sezone: 1000 EUR